GPS lokátory a lokalizátory jsou ideální pro sledování vozidel

GPS je v dnešní době naprosto běžnou záležitostí - denně se používá v autech, mobilních telefonech a dalších chytrých zařízeních.

GPS je v dnešní době naprosto běžnou záležitostí – denně se používá v autech, mobilních telefonech a dalších chytrých zařízeních. GPS se ale nevyužívá pouze jako navigace, která umí najít co nejlepší trasu z jednoho místa do druhého – uplatní se i jako nástroj pro vozidel, balíků nebo monitorování pohybu lidí a nabízí i řadu dalších zajímavých funkcí. Představujeme vám GPS lokátory.

Lokátor nebo lokalizátor?

Při hledání ideálního GPS sledování vozidel se setkáte jak s pojmem GPS lokátor, tak i s GPS lokalizátor. Jak se oba pojmy liší a co tedy vlastně znamenají?

GPS lokátor

Slovo lokátor bylo známo již ve středověku, samozřejmě tedy ne v dnešním významu. Tehdejší společnost by takovou možnost sledování zřejmě považovala za čarodějnictví.

V dnešní době jako GPS lokátor označujeme přístroj, který umí podle GPS monitorovat svou polohu a zaznamenávat ji ve své paměti, nebo informace o své pozici odesílá na vzdálený server.

GPS lokalizátor

Výraz lokalizátor je odvozen od slova lokalizace, které má hned několik různých významů, ovšem v našem kontextu jej lze označit jako určení polohy. K tomu v současnosti slouží systém GPS, neboli globální polohový systém (Global Positioning System).

Jaký je rozdíl mezi GPS lokátorem a lokalizátorem?

Ať už tedy sháníte GPS lokátor nebo GPS lokalizátor, tak vězte, že vyhledávače vám nabídnou stejné produkty. Oba termíny mají totožný význam, ale ten správný je GPS lokátor a jde o přístroj, který shromažďuje údaje o své poloze a odesílá je dál.

GPS lokalizátory, lokátory

Kde se GPS lokátor uplatní?

Kdekoli, kde potřebujete GPS dohled. Nejčastěji se využívá GPS lokátor do auta, a to jak do osobních, tak i nákladních vozidel. Používá se i v dalších dopravních prostředcích jako jsou autobusy, stavební stroje zemědělská technika, lodě a také při sledování balíků, zboží nebo osob a zvířat.

Použití GPS lokátorů

Lokátory jsou především určeny pro satelitní sledování vozidel i dalších dopravních prostředků, ale mají řadu dalších užitečných funkcí, které napomohou ke zvýšení efektivity práce i podnikání. GPS lokátory velmi často využívají firmy různých velikostí – od těch velkých s širokým vozovým parkem, až po ty malé, které mají třeba jen jediné vozidlo.

GPS sledování aut

Pomocí lokátoru je možné sledování vozidel v reálném čase. Máte tak záznam tras a kontrolovat lze i ujeté kilometry, místa tankování pohonných hmot i rychlost vozidla. Sledování aut je tak jednoduché a navíc dostupné odkudkoliv – do systému se dostanete nejen z počítače, ale i mobilního telefonu nebo tabletu.

Chytré vyhledávání vozidel

Elektronická kniha jízd

Součástí systému je i kniha jízd zdarma. Ta se vyplňuje automaticky a splňuje platnou legislativu. Máte tak jistotu, že elektronická kniha jízd obsahuje veškeré potřebné údaje. Kniha jízd je online a sleduje i další údaje jako spotřeba, servisní kontroly a řadu dalších.

Zabezpečení vozidel

Vedle sledování aut jsou GPS lokátory skvělými pomocníky při zabezpečení proti krádeži vozidla nebo zboží. V případě, že přeci jen dojde k odcizení, násobně se zvyšuje šance na nalezení odcizeného vozu a dopadení pachatele.

Kontrola dodržování naplánovaných cest GPS lokátory

Chci GPS lokátor pro podnikání

Rozšiřte tedy řady našich spokojených zákazníků a pořiďte si lokátor! Díky němu snížíte své náklady a zvýšíte produktivitu vašich zaměstnanců. Náš systém je jednoduchý, intuitivní a používat ho lze na PC i mobilu.

Nabídka lokátorů na míru

Prvním krokem pro získání GPS lokátoru je nezávazná poptávka. Pomocí formuláře níže vyplňte požadované údaje, následně se vám ozve náš pracovník, který s vámi detailněji probere, vaši představu a do druhého dne pro vás připraví nabídku na míru. Za další dva dny již můžete mít lokátor namontovaný a plně ho využívat.

Montáž GPS lokátoru

Montáž lokátoru je rychlá a obvykle nezabere více než 1,5 hodiny. Montáž provádíme buď přímo u vás ve firmě, nebo v jednom z našich třiceti autorizovaných servisů. Možné je si GPS lokátor nainstalovat i svépomocí. V tom případě vám samozřejmě poskytneme návod v češtině a naši pracovníci na telefonu vám v případě potíží rádi poradí.

Přeberte kontrolu. Je to snadné!

GPS sledování vozidel, balíků, strojů i osob v reálném čase odkudkoli.

Nezávazná poptávka

První krok nezabere ani 1 minutu.

Nabídka do druhého dne

Náš specialista s vámi doladí detaily a připraví nabídku na míru.

Montáž kdekoliv po ČR

Lokátor vám přijedeme namontovat už do 2 dnů.

Hotovo!

Odteď máte vše pod kontrolou.

Získejte nezávaznou nabídku na míru

Už do druhého pracovního dne. Spěcháte?
Zavolejte nám na +420 777 250 770

Ochrana proti spamu, napište číslo ctyřicet dva.
Tato položka je povinná.
Tato položka je povinná. Zadání neodpovídá formátu telefonního čísla (např. +420 123 456 789)
Tato položka je povinná. E-mail není zadán ve správném formátu.
Odesláním žádosti souhlasím s obchodními podmínkami a souhlasím jak budou zpracovány mé osobní údaje.
X
Průměrně ušetříte 32 %

Například úspora nákladů na PHM se projeví okamžitě po montáži.

Montáž už do 2 dnů po celé ČR

Přijedeme za vámi, se 30 montážními místy jsme na dosah.

Dostupné z mobilu i z počítače

Vše sledujte v reálném čase, v kanceláři i na cestách.

Jednoduchost na 1. místě

Řešení Lokátory.cz je intuitivní a většinu věcí hlídá za vás.