Jak získat data z digitálního tachografu

Digitální tachograf je velice užitečnou pomůckou. Při nedodržování zákonů a předpisů hrozí velké sankce. Díky nim se tachograf, který všechny chyby zaznamenává, zapříčiňuje v bezpečném provozu na silnici. Jak digitální tachograf funguje a jak se vyhnout případné pokutě, či odnětí svobody?

Co je to digitální tachograf?

Digitální tachograf je zařízení ve vozidle, které zaznamenává údaje o jízdě do své vnitřní paměti. Zapsané údaje jsou o pracovní době, rychlosti a vzdálenosti. Díky tomu se zaručuje dodržování předpisů a zároveň tachograf chrání řidiče tím, že hlídá jejich pracovní dobu. Provoz taktéž opatruje tím, že hlídá aktivní dobu řízení a řidiče tak nutí si po určité době odpočinout.

Kdy se začal digitální tachograf používat?

Tachografy se mezi námi objevují již od 50. let, v to době se ale jednalo o analogické zařízení, která neměla vnitřní paměť, ala data zapisovali na kotouče. Zákonná povinnost tachografu v autě, které přesahuje 3,5 tuny, je zavedena již od roku 2005. Jestli se k vám tedy dostane vozidlo vyrobené po tomto datu, tak se s tachografem setkáte. Od roku 2019 je dokonce zavedená povinnost tachografu v každém novém autě.

Jak se tachograf využívá?

K obsluze tachografu je potřeba speciální karta řidiče, která je spojená s řidičákem. Její hlavní cíl je zaznamenávání pracovní doby. Karta se vloží do tachografu, pak můžete doplnit informace za dobu, kdy karta nebyla v tachografu. Tachograf zaznamenává aktivní dobu řízení. Po 4 hodinách a 15 minutách je potřeba vyhledat parkoviště a zastavit. V opačném případě je překročení této doby zapsáno a jedná se o přestupek. V případě zastavení se tachograf přepíná do ostatní pracovní doby. Když se nebude jednat o odpočinek, ale pauzu musíte ji zapsat do tachografu. Pozor tachograf zaznamenává i překročení rychlosti a po dobu jednoho dne mám záznam průměrné rychlosti.

Jak získat data z tachografu?

K získání dat z tachografu si majitel společnosti musí pořídit kartu podniku. Tato karta má funkci klíče, kterým můžete odemknout/zamknout nebo stáhnout data z tachografu. K prohlédnutí dat je potřeba speciální software. Aplikace Lokatory.cz umí číst i data přímo z tachografu. Slouží k tomu speciální jednotka s příslušenstvím, která posílá data z tachografu do aplikace.

Přeberte kontrolu. Je to snadné!

GPS sledování vozidel, balíků, strojů i osob v reálném čase odkudkoli.

Nezávazná poptávka

První krok nezabere ani 1 minutu.

Nabídka do druhého dne

Náš specialista s vámi doladí detaily a připraví nabídku na míru.

Montáž kdekoliv po ČR

Lokátor vám přijedeme namontovat už do 2 dnů.

Hotovo!

Odteď máte vše pod kontrolou.

Získejte nezávaznou nabídku na míru

Už do druhého pracovního dne. Spěcháte?
Zavolejte nám na +420 777 250 770

Ochrana proti spamu, napište číslo ctyřicet dva.
Tato položka je povinná.
Tato položka je povinná. Zadání neodpovídá formátu telefonního čísla (např. +420 123 456 789)
Tato položka je povinná. E-mail není zadán ve správném formátu.
Odesláním žádosti souhlasím s obchodními podmínkami a souhlasím jak budou zpracovány mé osobní údaje.
X
Průměrně ušetříte 32 %

Například úspora nákladů na PHM se projeví okamžitě po montáži.

Montáž už do 2 dnů po celé ČR

Přijedeme za vámi, se 30 montážními místy jsme na dosah.

Dostupné z mobilu i z počítače

Vše sledujte v reálném čase, v kanceláři i na cestách.

Jednoduchost na 1. místě

Řešení Lokátory.cz je intuitivní a většinu věcí hlídá za vás.